Instrukcja

Instrukcja dodawania zdjęć dla użytkownika zarejestrowanego  i aktywowanego ( i oczywiście zalogowanego). W praktyce są to znani mi uczestnicy plenerów, szkoleń itp.
Jeśli się teraz zarejestrowałeś i zalogowałeś to masz status subskrybenta i jeszcze nie możesz dodawać zdjęć. Napisz do mnie, zmienię ci status na REDAKTORA (zapewne zrobię to w 24 godziny lub szybciej) i dopiero wtedy będziesz mógł dodawać zdjęcia.

Aby dodać zdjęcia należy najpierw utworzyć swoją galerię. W menu znajdujemy Galerię, a tam dodaj Dodaj galerię/ zdjęcia.

Pierwsze okienko utwórz nowa galerię zostawiamy tak jak jest, w drugim okienku galery title nadaje się nazwę swojej nowej galerii. (np. nick z forum albo nazwisko, to się nie pokaże na blogu, bez obaw).

Poniżej wybiera się opcje dodaj pliki albo po prostu przeciąga zdjęcie na szare pole. Jak już będzie się miało wszystkie zdjęcia dodane lub przeciągnięte to klika się Start upload. Nie trzeba przeliczać zdjęć na konkretny rozmiar. Skrypt przeliczy je sam, aktualnie jest ustawiony na przeliczanie na 1024 piksele na długim boku.. Akceptowany jest całkiem duży rozmiar zdjęć (zdaje się 64 MB).

Jeśli się chce dodać zdjęcie do już istniejącej  swojej galerii to w pierwszym kroku w pierwszym okienku zamiast Utwórz nową galerię rozwija się listę i wybiera odpowiednią nazwę (swojej) galerii.

Poniżej wybiera opcje dodaj pliki albo przeciąga zdjęcie na szare pole. Jak już będzie się miało wszystkie zdjęcia wybrane lub przeciągnięte to klika się Start upload.

UWAGA: zdjęć po dodaniu nie będzie widać, ja muszę je wpierw upublicznić przenosząc do odpowiedniej galerii. To nie kwestia cenzury 🙂 tylko spraw technicznych, skryptu. Ja przeniosę zdjęcia z twojej galerii do galerii o takiej nazwie jak potrzeba (czyli np galerii danego pleneru) i dopiero wtedy staną się one widoczne.